piatok, júna 08, 2007

Nové filmy a hry v zbierke

Pobral som sa včera do Tesca na menší nákup, ktorý skončil takto- Johny Mnemonic - starý cyberpunkový film podľa veľmi dobrej poviedky Williama Gibsona s vtedy prevratnými efektami a poslabšími dialógmi a klasickým príbehom

- Pulp Fiction - asi nieje treba predstavovať. jedným slovom KULT.

- Trávnikár (prvý a druhý diel) - opäť stará vec na ktorej som tiež vyrastal

- Klan lietajúcich dýk - čínska legenda, wire kung-fu, veľa lyriky a farieb, tí čo robili Crouching tiger hidden dragon

- Policajt alebo darebák - Belmondovská klasika

- Od súmraku do úsvitu - upírska tarantinovka, brokovnica s basebalkou ako improvizovaný kríž, prestrelená ruka a upírska kapela.

streda, júna 06, 2007

Hyundai Getz prehliadka 60000 Km

tentokrát bez fotiek. Olej som si tentokrát nedoniesol a bolo mi povedané, že sa to ani veľmi neopláca. Castrol GTX Magnatec (malý kanister) = Castrol GTX Powertec (50 l sud). keďže som mal posunuté kilometre na prehliadku tentokrát mi vyšli prakticky dve prehliadky naraz, čo sa prejavilo aj cenovo. Čo sa vymieňalo ? Olej (1148 Sk), sviečky (752 Sk), olejový filter (151 Sk), vzduchový filter (539 Sk), palivový filter (1284 Sk) a peľový filter (2 x 759 Sk). Spolu s prácou mierne cez 8 tisíc Sk. Ešte bude treba vymeniť guľové čapy riadenia, ktoré budú aj s prácou a geometriou auta stáť predpokladám max. do 5 tisíc. Dúfam že nasledujúca prehliadka ma už toľko o peniaze neobtiahne. I keď mi bolo povedané, že sa budú meniť brzdové veci. Proste do auta sa len strkajú peniaze. A čím viac človek jazdí, tým viac peňazí doňho vrazí. Každopádne auto funguje a zatiaľ ma nikde nenechalo.

Letom svetom, autobusom po slovensku

Respektíve ako sa išlo na svatbu do Bardejova. Začalo sa to nevinne pred niekoľkými mesiacmi kedy som bol požiadaný priteľom Mišom, že či by sa mi ho náhodou nechcelo fotiť na svatbe. I privolil som a tak som sa 2. júna ocitol v autobuse smerujúcom na východ. cesta to bola strastiplná (nalievať alkohol za jazdy nieje žiadna zábava), ale i poučná (ako naraz písať na SILC a držať notebook s mobilom aby nepadol pri prudšom brzdení prípadne akcelerácii). Elektrika v autobuse mi umožnila otestovať ozajstné mobilné pripojenie (od pomaranča). Celou cestou pohoda, dokonca aj v tuneli branisko bol aspon EDGE, ale za koniec sveta som vyhlásil Spišskú Novú Ves. V istej zákrute mi telefón vyhlásil že koniec internetu a bolo. Za SNV som spojenie obnovil a bolo stabilné až do konca cesty. Rýchlosť pripojenia bola samozrejme kolísavá podľa pokrytia od GPRS (úplné zlo keď človek vidí naskakovať písmenká v termináli), cez EDGE tiež nič moc vzhľadom na latenciu až po celkom uspokojivé 3G ktoré bolo prístupné iba vo väčších mestách. Čo dodať na záver? Mobilne sa už po slovensku celkom dá, aspoň čo sa ciest týka a uvítam viac autobusov so zásuvkami.