streda, júna 27, 2007

Websupport má zhabané servery

Už dlho sa neudialo niečo zvláštne na scéne slovenského internetu. Dnes boli zhabané servery hostingu websupport.sk, možno v súvislosti s útokom na NBU ako píšu na www.blackhole.sk. Sme už tak isto napísalo článok o vyradení zhruba 3% SK domén. Je naozaj zaujímavé ako tu na slovensku funguje polícia. Bez akéhokoľvek ohlásenia sa tu siaha na cudzí majetok. A nikto proti tomu nič nezmôže. Zdá sa že policajti majú nový šport. Kto zlikviduje väčší webhosting. Dúfam že kopírovanie dát im nebude trvať tak dlho ako keď zhabali Onyx (hysteria/kyberia). každopádne som zvedavý ako to celé zase dopadne. v prípade H-K server po pol roku vrátili.

update: dotknutým server housingom je vraj nextra.

utorok, júna 26, 2007

Safari 3 Beta @ Mac & PC ďalšie info

Po update sa Safari rozbehlo aj na PC. prvé pocity na PC sú celkom pozitívne i keď si myslím že na Firefox asi nevytlačí. Fox je omnoho ľahšie konfigurovateľný pomocou extensions. Safari má svoj SIMBL ktorý ale zďaleka nieje tým pravým orechovým. Pod Macom je to momentálne rozporuplné. Fox sa tak čudne lenivý. človek klikne a laguje to. Safari ktoré je v Macu natívnym browserom je všetko rýchle, ale zase nevie zložité ajaxoviny (viď Zimbra, Google Docs). Je to zatiaľ stále Beta ale nemyslím si že s tým niečo ešte do plného releasu spravia. podarilo sa mi násť aj adblock pod Safari, ktorý je zvláštny. napriek tomu že by mal vedieť blokovať aj Flash po pravom kliku sa mi ono "Block with safariblock" nezobrazí. PithHelmet (vraj vychytaný blocker) zas pod Safari 3 Beta nefunguje. Teraz sa neviem poriadne rozhodnúť či mám ďalej pokračovať s betou Safari, ktorá je na dobrej ceste stať sa slušným prehliadačom, alebo čakať na FF3 ktorý tiež sľubujú optimalizovaný pre Mac. Zatiaľ som viac naklonený pre Safari.

Parcon 2007 - Fotoreport

Po troch dňoch k(c)onania konštatujem úplnú spokojnosť s priebehom. Organizácia slušná a kopa dobrých prednášok a vecí. a na konci vrh harddiskom!

Nalim a Conan v Slávii


Celebrity


Fight


Vrh Diskom a iným hardvérom


Všetky fotografie z Parconu 2007

Deň prvý

Deň Druhý

Deň Tretí